Historia firmy

Nasza firma swoją działalność rozpoczęła ponad 35 lat temu i od tego czasu zdążyła już nabyć sporą wiedzę z zakresu dziedzin związanych z branżą meblarską. Firma ARISmebel została założona w 1981 roku przez Ryszarda Włodarczyka i w tamtym czasie zatrudniała zaledwie kilka osób. Na początku naszej działalności zajmowaliśmy się produkcją przede wszystkim takich wyrobów jak mieszkaniowe skórzane i tapicerowane meble wypoczynkowe - wersalki, klasyczne kanapy oraz proste pod względem zdobień sofy. Wraz ze zdobywaniem coraz większego doświadczenia, naszą specjalnością stały się ekskluzywne meble nowoczesne, inspirowane głównie stylowym i eleganckim włoskim wzornictwem.

 

Rok 2006 okazał się bardzo istotny dla rozwoju firmy, gdyż właśnie w tym czasie powstała nasza nowa marka o nazwie ARISconcept, stworzona przede wszystkim z myślą o Klientach eksportowych. Kolejnym ważnym krokiem było wprowadzenie w 2008 roku linii kolekcji klasycznych kanap oraz sof inspirowanych stylem retro. Produkowane przez nas ekskluzywne narożniki, wypoczynki, kanapy czy sofy miały nawiązywać swoim wyglądem do nowoczesnej klasyki - czyli na przykład łączyć w sobie minimalizm z pikowaniem oraz innego rodzaju kombinacje, których celem jest przełamanie stylu.

 

Obecnie ARISconcept to firma zatrudniająca kilkadziesiąt osób, produkująca tapicerowane i skórzane meble oraz komplety wypoczynkowe dedykowane Klientom, którzy cenią sobie wysoką jakość wykonania, niebanalny styl oraz możliwość indywidualizacji zamówienia. Połowa z produkowanych przez nas kanap narożnych, wypoczynków oraz sof przeznaczona jest na eksport, część stanowi ofertę kontraktową i trafia m.in. do hoteli, restauracji, biur czy instytucji, natomiast spora część dociera do Klientów indywidualnych i staje się elementem wyposażenia domów oraz mieszkań zarówno za granicą jak i w Polsce.

 

W ciągu ostatnich lat poszerzyliśmy ofertę naszej firmy, wprowadzając kolekcje uzupełniające, w których znajdą Państwo łóżka tapicerowane, ławy i stoliki kawowe oraz pufy. Posiadamy sieć dystrybucji na terenie całego kraju, a nasz firmowy salon meblowy znajdą Państwo na przykład w Poznaniu czy Swarzędzu.