Jak wybrać fotel do salonu?

Jak wybrać fotel do salonu

Dowiedz się jak wybrać fotel do salonu

Popołudniowa kawa, zanurzenie się z ulubioną książką, a nawet krótka drzemka… Fotel w salonie ma wiele funkcji. Podpowiadamy, jak nie pogubić się, oglądając meble do salonu i wybrać najlepszy fotel wypoczynkowy.

Wygląd jest istotny, ale najważniejsza jest ergonomia

Kupując meble wypoczynkowe, skupiamy się zwykle na ich wyglądzie. Nic w tym dziwnego, piękny mebel jest faktycznie ozdobą pomieszczenia, ale w przypadku fotela powinniśmy postawić przede wszystkim na maksymalnie ergonomiczny kształt. Dobry fotel, zwłaszcza jeśli wiemy, że będziemy w nim spędzać dużo czasu, powinien być wygodny, a jednocześnie zdrowy dla kręgosłupa. Pod uwagę należy wziąć twardość fotela, jego kształt oraz wymiary. Minimalna głębokość siedziska służącą naszym plecom to 40 cm, przy czym im więcej, tym lepiej. Dobrze wyprofilowany fotel odciąży zmęczony kręgosłup i zapewni głęboki relaks. Przydatne będzie także wysokie oparcie, które da ulgę zmęczonej szyi oraz podłokietniki, które zapewnią oparcie przedramionom. W zestawie z fotelem dobrze sprawdza się także podnóżek – kładąc na nim nogi, nie tylko je zregenerujesz, ale poprawisz krążenie i zmniejszysz ryzyko żylaków.

Fotel Vogue, ArisConcept.pl

Fotel ze skóry czy z tkaniny?

Ekskluzywne meble do salonu mogą być obite różnymi rodzajami materiałów. Najpopularniejsze to tkanina lub skóra naturalna. Alternatywą dla mebli skórzanych są te z obiciem z tkaniny. Bogaty wybór kolorów czy wzorów sprawi, że każdy znajdzie odpowiednią sofę dla siebie. Mając fotele z tkaniny, można obawiać się, że będą się często brudzić. Nic bardziej mylnego! Wystarczy postawić na odpowiedni materiał, który wykorzystuje nowoczesną technologię AquaClean. Dzięki poddaniu tkanin innowacyjnym procesom są one mniej podatne na przywieranie brudu i dają się czyścić nawet zwykłą wodą.

Fotel Flexi, ArisConcept.pl

Fotel, który współgra ze stylem wnętrza

Meble wypoczynkowe są z reguły swoistymi bohaterami salonu. Często stoją w centralnym miejscu i przykuwają uwagę każdego, kto wejdzie do pomieszczenia. Mając to na uwadze, wybierajmy takie fotele, które będą tworzyły harmonijną całość z pozostałymi elementami wyposażenia salonu. Idealny fotel powinien pasować do stylu pokoju dziennego swoim wyglądem, ale także kształtem, wielkością czy kolorem. Źle dobrany fotel może bardzo łatwo zaburzyć proporcje wnętrza. Jeśli więc mamy salon urządzony w pełnym żywych barw stylu boho, postawmy na fotel z kolorowym etnicznym indiańskim wzorem. Natomiast jeśli w pokoju królują stonowane barwy i styl elegancki, wybierzmy ekskluzywne meble do salonu, na przykład stylowy fotel z pikowanym oparciem. Takie dopasowane stylem meble w połączeniu z odpowiednio dobranymi dodatkami stworzą we wnętrzu wprost olśniewający efekt.

Fotel La Paz, ArisConcept.pl

Eleganckie fotele jako ekskluzywne meble do salonu

Dobrze dobrany fotel to coś więcej niż mebel. To stylowy element wystroju wnętrza, który potrafi nadać mu charakteru i ożywić nawet najspokojniejsze wnętrze. Fotele mogą być też świetnym przykładem designu użytkowego. Dobrze zaprojektowany fotel będzie piękny, ale też funkcjonalny i przede wszystkim zdrowy dla kręgosłupa. Fotele mogą być także elementem zestawu mebli wypoczynkowych i razem z sofą i pufem stworzyć stylową kompozycję, która będzie ozdobą Twojego pokoju dziennego i zachwyci każdego gościa. Decyzji o wyborze fotela wypoczynkowego nie należy więc podejmować w pośpiechu, ale należy dokładnie przyjrzeć się dostępnym modelom i wybrać taki, z którego po wielu latach wciąż będziemy tak samo zadowoleni.

Sprawdź nasze fotele wypoczynkowe oraz zestawy sofa i fotele.

Czytaj więcej: