Sofa i fotel w pracowni artystycznej

Sofa i fotel w pracowni artystycznej

Sprawdź, która sofa i fotel sprawdzi się w pracowni artystycznej

Pracownia to miejsce, gdzie powstają dzieła, wynalazki, projekty. Zwykle kojarzone z chaosem i artystycznym nieładem, który jednak nie przeszkadza, a nawet sprzyja twórczej pracy. Jej najważniejszymi elementami są oczywiście regały lub półki do przechowywania wszelkich sprzętów, przyborów, narzędzi i materiałów. Nie może też zabraknąć przestrzeni roboczej – pulpitu, blatu czy biurka. A co z meblami, służącymi do wypoczynku? Czy w warsztatach powinny znajdować się także sofy i fotele?

Czas na przerwę

W pracowniach królują zwykle proste i raczej tanie meble do siedzenia. To zrozumiałe, bo są tam przecież szczególne narażone na zaplamienie farbą, klejem czy inne nieodwracalne zniszczenia. Metalowy stołek będzie wprawdzie odporny na zabrudzenia i łatwy w wyczyszczeniu, ale z drugiej strony bardzo niewygodny, a przecież tworzenie dzieła nie jest kwestią kilku minut. Często wręcz wielu godzin albo nawet dni. Artyści pochłonięci tworzeniem zwykle nie zważają na upływ czasu, ale z pewnością zmęczone ciało upomni się o przerwę. W takich właśnie chwilach niezastąpiona będzie możliwość rozprostowania się na wygodnej sofie. Krótka drzemka albo szybka przekąska zregeneruje siły i pozwoli powrócić do pracy bez konieczności opuszczania pracowni na dłużej. Należy jedynie pamiętać, aby ustawić kompleks wypoczynkowy w bezpiecznej odległości od brudzących materiałów.

W poszukiwaniu natchnienia

Inspiracje można znaleźć wszędzie, ale to właśnie pracownia, w której dotychczas powstawały wszystkie dzieła jest najsilniejszym zapalnikiem dla kreatywności. Rozmyślanie nad nowymi koncepcjami warto przeprowadzać właśnie w tym sprzyjającym otoczeniu, a jeszcze lepiej – na wygodnym fotelu albo kanapie. Zorganizowanie takiego dogodnego miejsca w swojej pracowni najlepiej dopasować do własnych potrzeb. Jedni przed przystąpieniem do działania potrzebują chwili relaksu i wyciszenia, a inni – pobudzających bodźców. Można więc umieścić sofę za kotarą lub parawanem albo wręcz przeciwnie – postawić blisko źródła światła, tuż przy oknie czy lampie, z dobrym widokiem na tablicę okraszoną stymulującymi umysł inspiracjami.

Inspirujący design sofy i krzesła

Przestrzeń artystów często sprawia wrażenie bałaganu, podczas gdy w istocie wcale nim nie jest. Pozornie oderwane od siebie i niepasujące części wyposażenia, tak naprawdę doskonale ze sobą współgrają tworząc spójną całość. Ten właśnie charakterystyczny chaos jest przejawem wysokiego poczucia estetyki i nierzadko bywa niezwykle inspirujący dla samych twórców. Warto więc przyłożyć dużą wagę do każdego elementu, który ma się znaleźć w pracowni. Z klimatem artystycznego warsztatu dobrze będzie współgrała utrzymana w nonszalanckim stylu retro sofa Avangarde, której nietypowy kształt jeszcze bardziej podkreśli charakter wnętrza. Można zdecydować się również na bardziej klasyczne rozwiązania albo meble w stylu glamour. Kanapa Ellica lub Corsica spełnią swoje role zarówno jako komfortowy wypoczynek, jak i elegancki dodatek w stylizowanej na minione epoki pracowni malarza czy rzeźbiarza.

pobrane (15)
pobrane (16)
pobrane (17)

Sprawdź nasze fotele wypoczynkowe oraz zestawy sofa i fotele.

Czytaj więcej: