Kawa czy herbata? Meble umilające czas spędzony z filiżanką gorącego napoju

Kawa czy herbata na wygodnym fotelu

Sofa lub fotel idealny na popołudniowy relaks

Zwyczaj związany z piciem kawy i herbaty na stałe zadomowił się w naszej kulturze. Spotykamy się przy kubku gorącego napoju z rodziną i przyjaciółmi albo pijemy go w samotności – czasem delektując się, innym razem w biegu – tuż przed wyjściem z domu, pomiędzy poranną toaletą, a śniadaniem. Nawet tak zwykłą chwilę można jednak celebrować, a wiedzą o tym chociażby Japończycy, u których powstały wręcz specjalne rytuały i ceremonie związane ze spożywaniem doskonałych naparów. Jak my również możemy sprawić, aby czas spędzony z filiżanką ciepłego napoju stał się wyjątkowy?

Kawiarnia w domowym zaciszu na wygodnej sofie lub fotelu

Espresso, cappuccino czy latte? Niezależnie od tego, która wersja jest naszą ulubioną, zawsze łączy je jedno – uwielbiany przez wszystkich miłośników kawy, niepowtarzalny aromat. To właśnie z nim jako pierwsze spotykają się nasze zmysły, gdy wchodzimy do kawiarni. Żeby poczuć ten wyjątkowy klimat nie musimy jednak ruszać się z domu. Możemy zorganizować sobie idealne miejsce, w którym sami albo z naszymi gośćmi będziemy zachwycać się zapachem i smakiem małej czarnej. Do tego celu nie trzeba wiele – spokojne miejsce gdzieś na uboczu, najlepiej w salonie albo na zadaszonym tarasie, stolik oraz oczywiście komfortowe fotele i sofa. Kawę pijamy zwykle o poranku lub popołudniami, a oprócz jej walorów smakowych istotne znaczenie mają także właściwości pobudzające. Ten napój potrafi postawić na nogi nawet po wyjątkowo ciężkim dniu czy nieprzespanej nocy. Zaaranżujmy więc naszą mini kawiarnię tuż przy oknie od strony wschodniej, by móc budzić się razem ze słońcem. Niech umeblowanie będzie dodatkowo w bardzo intensywnych kolorach: żółtym, turkusowym, czerwonym, co w połączeniu z działaniem kawy da nam prawdziwy zastrzyk energii na cały dzień.

pobrane (6)

Czas na herbatę

Anglicy dają nam dowód na to, że picie herbaty może być traktowane niczym prawdziwe sacrum. Brytyjskie five o’clock jest wciąż kultywowaną, narodową tradycją. O godzinie piątej po południu każdy Anglik znika więc z kubkiem parującego napoju, by odpocząć i zrelaksować w gronie najbliższych i pod żadnym pozorem nie wolno mu przeszkadzać. Każdemu z nas przydałaby się w ciągu dnia taka chwila oddechu, która pozwoliłaby na moment oderwać się od codzienności. Choć sama herbata nie ma magicznych właściwości redukowania stresu, to właśnie przez odpowiednie rytuały możemy jej tę moc nadać. Zorganizujmy sobie komfortową przestrzeń, w której będziemy mogli swobodnie raczyć się aromatycznym naparem. Niech za miejsce do siedzenia posłuży nam wygodna i miękka sofa z dużą ilością poduszek albo fotel. Przydadzą się jeszcze pufy, które mogą stanowić podnóżek, a jednocześnie dodatkowe miejsca siedzące, gdy będziemy chcieli zaprosić więcej gości. Obok powinna znaleźć się także ława, bo zgodnie z obyczajem do herbaty należy podać podwieczorek – owoce, ciasta, bułeczki lub kanapki. Dzięki odpowiednio dobranym meblom uda się nam zaaranżować przytulną przestrzeń, w której będziemy mogli się odprężyć, wyciszyć i poprawić sobie samopoczucie przy filiżance doskonałej herbaty.

pobrane (15)

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: