Narożnik – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Narożnik – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Na co zwrócić uwagę przy wyborze narożnika?

Miejsce tradycyjnych kanap coraz częściej zajmują nowoczesne narożniki. Są one modne, funkcjonalne oraz komfortowe w użytkowaniu, a mitem jest, że pasują tylko do dużych wnętrz. W tych mniejszych z powodzeniem zastępują nie tylko kanapę, ale i fotele. Czy wiesz, jaki narożnik wybrać do swojego salonu i na co szczególnie zwrócić uwagę?

Rozmiar i kształt narożnika

Kwestią, od której należy zacząć, jest rozmiar i to zarówno wymarzonego narożnika, jak i wnętrza salonu. Oczywiste jest, że im większą przestrzenią dysponujesz, tym większy mebel możesz wziąć pod uwagę. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który determinuje wielkość narożnika. Należy również przemyśleć, ile osób będzie z niego korzystać – jak duża jest liczba domowników oraz ilu gości zazwyczaj Cię odwiedza. Nie bez znaczenia jest również kształt mebla oraz jego dodatkowe funkcje. Zastanów się, czy lepiej sprawdzi się u Ciebie narożnik prawostronny, czy lewostronny, a także, czy potrzebujesz dodatkowych podłokietników, czy przeciwnie, cenisz sobie minimalizm. Czasem to wielkość wnętrza determinuje tę decyzję i lepiej zrezygnować z nadmiaru elementów, aby nie przepełniać zbytnio przestrzeni.

Java narożnik

A może zestaw modułowy?

Ciekawym rozwiązaniem, cenionym za funkcjonalność i elastyczność, jest wybór zestawów modułowych, takich jak unikatowy zestaw Etheral. Możesz wybierać pośród wielu elementów o różnej szerokości siedzisk i dopasowywać je idealnie do swojego wnętrza. W każdej chwili można też zmienić aranżację oraz dokupić kolejne elementy. Zestawy modułowe to również mniejszy kłopot z wnoszeniem. Sofy i narożniki modułowe cieszą się powodzeniem u właścicieli małych salonów, którzy doceniają możliwość wybrania mniejszych elementów lub po prostu mniejszej ich ilości.

Zestaw modułowy Etheral

Materiał użyty do obicia narożnika

Kupując każdy mebel, w tym nowoczesne narożniki, trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiał, który użyto do ich wykonania. Każde tworzywo (obicie) posiada swoje własne, unikalne cechy, które przekładają się na wygodę, trwałość, a także łatwość utrzymania mebli w czystości. Jeśli niekoniecznie chcesz poświęcać czas na konserwację mebli, dobrym pomysłem będzie zakup narożnika wykończonego tkaniną, których również znajdziesz na rynku wiele rodzajów. Tak naprawdę każdy gatunek obicia posiada zarówno wady, jak i zalety, dlatego najlepiej dowiedzieć się przed zakupem czegoś o ich właściwościach i spokojnie podjąć decyzję.

Narożnik Oberon

Funkcja spania w narożniku

Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, czy dany narożnik ma dodatkową funkcję spania. Jest to przydatne, a nowoczesne narożniki potrafią zamienić się w naprawdę wygodne, duże łóżko. Nawet jeżeli posiadasz osobną sypialnię i na co dzień śpisz na zwykłym łożu, dobrze jest posiadać w domu choć jeden rozkładany mebel. Okaże się on nieoceniony, kiedy będzie trzeba zapewnić nocleg gościom. W przypadku, kiedy decydujemy się na taki model, dobrze jest, by miał on pojemnik na pościel. Nie bez znaczenia jest też powierzchnia spania, którą należy wybrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Amazing narożnik

Wygląd i cena narożnika

Na koniec te punkty, które obok komfortu są jednymi z najistotniejszych w wyborze odpowiedniej sofy. Zdecydowanie każdy bierze je pod uwagę, wybierając jakikolwiek element wyposażenia domu. Meble muszą być praktyczne, ale stanowią także element wystroju wnętrza. Wygląd narożnika musi odpowiadać indywidualnym upodobaniom, a także pasować stylem do wnętrza, w którym się znajduje. W eleganckim pokoju lepiej będzie się prezentował klasyczny skórzany mebel niż jaskraworóżowy narożnik o fantazyjnym kształcie. Dla wielu osób kluczowe znaczenie ma również koszt mebli, ale powinieneś raczej zwracać uwagę na stosunek jakości do ceny niż po prostu decydować się na najtańszy produkt. Czasem lepiej jest zapłacić więcej, ale w zamian cieszyć się dobrą jakością produktu przez wiele lat jego użytkowania.

Sprawdź nasze narożniki tapicerowane oraz narożniki modułowe.

Czytaj więcej o narożnikach tapicerowanych