Co sprawia, że klienci i goście czują się swobodnie?

Co sprawia, że klienci i goście czują się swobodnie

Dowiedz się jak uprzyjemnić gościom pobyt w salonie

Samopoczucie osób odwiedzających i korzystających z usług jest ważne w miejscach takich jak hotele i restauracje, salony piękności, ale także biura. To w nich nierzadko przecież załatwia się sprawy wymagające dyskrecji albo trzeba przekonać kogoś do swoich racji. Jak można osiągnąć wrażenie komfortu poprzez wybór mebli oraz detale?

Właściwie dobrane fotele – wygoda i profesjonalizm w jednym

Przyjmując klientów, chcemy stworzyć wrażenie stateczności i solidności. Wszystko musi być schludne i w najlepszym gatunku. Nie warto rezygnować jednak z wygody. Siedzenia nie mogą być wyłącznie estetyczne, designerskie albo klasyczne. Muszą także być wygodne. Dobry fotel do miejsca biznesowych spotkań to taki, który nie wymusza sztywnej postawy i siedzenia na krawędzi, ale nie jest też taki, żeby się w niego całkowicie zapadać. Dlaczego wygodne meble tapicerowane mogą mieć wpływ na przebieg i rezultaty spotkania. Otoczenie nie jest oczywiście nadrzędne ponad kwestiami merytorycznymi. Jednakże współczesna psychologia udowodniła, że przyjmowane postawy ciała nie tylko wynikają z nastawienia i nastroju – działa to też w drugą stronę. Odpowiednio wygodne siedzenie pozwoli więc się odprężyć, ale zachować jasność umysłu i pewność siebie.

Sofy i fotele, które wprowadzają odrobinę luksusu

Eleganckie sofy będą znakomite w miejscach, które kojarzyć się powinny z prestiżem i ekskluzywnością, takich jak wysokiej klasy hotel, ośrodek odnowy biologicznej czy medycyny estetycznej, który też przecież musi mieć poczekalnię z recepcją. Także biuro zarządu firmy o długoletnich tradycjach jest znakomitym miejscem na odrobinę klasycznego luksusu. Jaki efekt da wybór takich mebli? Z jednej strony może nieco onieśmielać, być nawet odrobinę demonstracyjnym. Z drugiej strony sofa i fotele zamiast konferencyjnego stołu sprawią, że rozmówca poczuje się jak gość czyimś domu, a nie petent. Co pozwoli mu wrażenia zapamiętać na długo.

Porozmawiajmy swobodnie, czyli meble do siedzenia, które ocieplą atmosferę

Bardzo pożądanym wrażeniem może być również atmosfera pewnego rodzaju poufności i zażyłości. By stworzyć miejsce kameralne i zaciszne, zachęcające do otwartości, można wybrać np. komplet wypoczynkowy z jasnobrązowej skóry. Ciepły odcień i miękkie linie wywołają pozytywne skojarzenia i poczucie bezpieczeństwa. A jednocześnie elegancja i luksus, z którymi kojarzą się skórzane sofy pozwolą pokazać się od strony profesjonalnej i godnej zaufania.

www.arismebel.pl
www.arismebel.plkk

Nie tylko meble – dodatki, które ocieplą biuro, hol lub poczekalnię

W miejscach pełniących reprezentacyjne funkcje warto dopracować każdy detal. Jeśli chodzi o budowanie przyjaznej i swobodnej atmosfery, niewskazane są puste i zimne przestrzenie. Niezagospodarowane ściany, bezosobowe dodatki – to wszystko wywołuje podświadome napięcie. Przeciwieństwem będą obrazy i fotografie na ścianach zamiast samych tylko dyplomów, parę dekoracyjnych przedmiotów. Wielką moc mają kwiaty we wnętrzach – pomagają zregenerować siły, wyciszyć się, tworzą przyjazny mikroklimat.

Nie można również zapomnieć, że aranżacja przestrzeni nie zastąpi właściwego podejścia – uprzejmości, uśmiechu, zaproponowania czegoś do picia. Wówczas dobre urządzone wnętrza będą uzupełnieniem i przedłużeniem pierwszego wrażenia.

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: