Sofy w stylu glamour. Między klasyką a nowoczesnością

Sofy w stylu glamour. Między klasyką a nowoczesnością

Poznaj sofy w stylu glamour

Styl Glamour spokojnie można uznać jednym z najbardziej kontrowersyjnych – jego miłośnicy chwalą go za oryginalność i luksusowy charakter, podczas gdy przeciwnicy zarzucają mu nadmierną kiczowatość. Istotnie, jest to styl bogaty w pełne przepychu detale i kontrasty, który stoi w opozycji do modnych trendów minimalistycznych – czy oznacza to jednak, że nie warto interesować się meblami tego typu? Zdecydowanie nie – dodatek w postaci wyposażenia utrzymanego w stylu Glamour bardzo często pozwala stworzyć w domu wyjątkowo elegancki i nieszablonowy wystrój. Wystarczy zachować umiar i w pomieszczeniu ustawić jeden, ale wyrazisty mebel w tym stylu – idealnie sprawdzi się w tym celu sofa.

Sofy w stylu Glamour – czym się charakteryzują?

Jedną z podstawowych cech, którą wyróżniają meble Glamour jest ich nieco eklektyczny, kontrastowy charakter. Nie dotyczy to jedynie kolorów – przeciwstawne bywają także faktury czy akcenty stylistyczne. Sofa typu Glamour może być swoistym mariażem barokowej estetyki z wykorzystaniem nowoczesnych tkanin w bardzo odważnych kolorach. To główny powód, dla których niektórzy uznają ten styl na nieco kiczowaty – niemniej jednak taki design może pomóc znacząco zmienić każde wnętrze. Odrobina „wizualnego szaleństwa” to sposób na wprowadzenie do sterylnych pomieszczeń odrobiny życia, luksusu i stworzenie unikalnej aranżacji. Cechą, która wyróżnia meble Glamour jest ich indywidualny charakter – każdy detal ma za zadanie przyciągać wzrok i – dosłownie oraz w przenośni – błyszczeć w oczach użytkowników i zaproszonych gości.

Sofa Glamour – sposób na nieszablonową aranżację każdego wnętrza

Wielką zaletą mebli w stylu Glamour jest ich uniwersalność. W pierwszej chwili może być to zaskakujące, bo jak tak krzykliwe meble mogą być dopasowane dobrze do wszystkich stylów urządzania wnętrz? Otóż, warto pamiętać, że odważne designy mają to do siebie, że można je niemal dowolnie modyfikować – wybierając odpowiedni kształt, formę i materiały można znaleźć dla siebie sofę Glamour, która idealnie wpasuje się w konkretną aranżację domu. Sofa w tym stylu spełni zarówno oczekiwania miłośnika wnętrz minimalistycznych, jak i klasycznych, gdyż bogactwo wzorów pozwala współgrać z dowolnymi materiałami i formami. Jeżeli ktoś marzy o stylowym i luksusowym wnętrzu, a jednocześnie ceni sobie funkcjonalność, to jest to rozwiązanie niemal idealne. Ustawiona w salonie sofa stanie się bowiem elementem przyciągającym wzrok i nadającym całemu wnętrzu bogatego charakteru, podczas gdy reszta wyposażenia domu może być już znacznie skromniejsza, bardziej praktyczna i stonowana. Meble w stylu Glamour należy traktować jak użytkowe dzieło sztuki, którym w istocie są – ich projekty nastawione są bowiem na doskonałą harmonię funkcjonalności z estetyką.

Sofa w stylu Glamour nie sprawdzi się w praktyce jedynie u zagorzałych konserwatystów i osób ceniących naprawdę surowe aranżacje. U pozostałych to naprawdę wymarzona metoda na uatrakcyjnienie swojego wystroju wnętrz, zapewniając sobie jednocześnie dawkę prawdziwego luksusu.

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele.

Czytaj więcej: