Sofa w żywym kolorze – jak ją zaaranżować?

Sofa w żywym kolorze – jak ją zaaranżować

Sprawdź, jak zaaranżować sofę w żywym kolorze

Wybór mebla, który przyciąga uwagę swoim intensywnym kolorem, wymaga przemyślanej aranżacji wnętrza. Można oczywiście postawić na radosny miks różnorodnych barw, niczym na rajskiej wyspie. Jeżeli jednak szukamy uniwersalnego pomysłu na wnętrze, to warto, aby sofa w mocnym kolorze zdecydowanie grała w nim pierwsze skrzypce.

Sofa w intensywnym kolorze – jak dobrać do niej kolor ścian?

Jeżeli marzy nam się wyrazisty kolor tapicerki i chcemy, aby stał się on najważniejszym elementem salonu – warto postawić na neutralne tło. Zawsze bezpiecznym wyborem są białe ściany. Niekiedy mogą one jednak sprawiać wrażenie niedopracowanych. Jak tego uniknąć? Warto zadbać o listwy wykończeniowe. Do sofy o klasycznej linii, w stylu francuskim lub angielskim, pasować będą ozdobne panele czy dekory. Znakomicie zadziała również umieszczone na ścianie lustro w ozdobnej ramie. Natomiast nowoczesne sofy w żywych kolorach świetnie będą wyglądały na tle białych ścian, jeśli zagramy fakturą – można użyć płytek okładzinowych albo tynku strukturalnego do wnętrz. Biel to jednak nie jedyny neutralny kolor. Niesłabnącym uznaniem cieszą się odcienie kremowe i jasnobeżowe. Za ciekawą propozycję warto uznać również szarości. Ten ostatnio modny kolor we wnętrzach ma wiele odcieni, a wygląda naprawdę szykownie i stylowo. Chociaż pomalowanie intensywnym kolorem ściany za sofą może zaburzyć harmonię, to nie znaczy, że cały pokój musi pozostać neutralny. Ciekawym rozwiązaniem będzie wybór odcienia korespondującego z naszym meblem i wykorzystanie go na ścianie przeciwległej lub prostopadłej do kącika wypoczynkowego ścianki działowej. Dobrze wybrać barwę taką samą, odcień komplementarny albo jaśniejszy lub ciemniejszy wariant odcienia tapicerki. Znakomitym rozwiązaniem będą również pionowe pasy w wybranej barwie – możemy użyć ich nawet na ścianie za kanapą.

Kolorowa sofa we wnętrzu – przykłady

W jaki sposób zaaranżować we wnętrzu sofę w intensywnym kolorze? Jako pierwszym przykładem posłużymy się serią Tevere. Bajecznie nasycony turkusowy błękit wprawia w stan błogiego odprężenia, ale jednocześnie jest kolorem wymagającym, nieznoszącym konkurencji. Sofa ta znakomicie będzie prezentować się zestawiona z szarością na ścianach i pasuje do zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych, eleganckich wnętrz. Jednakże równie łatwo wyobrazić ją sobie w mieszkaniu z elementami stylu śródziemnomorskiego w wydaniu bardziej szykownym – niemal całym w bieli, z lekkimi regałami i witrynkami, okiennicami i ozdobami na ścianach.

www.arismebel.pl

Sofy w stylu glamour, jak niebieska Coco albo bordowa Corsica, równie doskonale będą pasować do odcieni szarości, ale także nawet do czerni. Białe i czarne, zdobione stoliki i szafki, ciemne drewno o wysokim połysku, złoto, srebro, dekoracyjne lampy i karnisze będą dla nich znakomitym towarzystwem. Odważniejsi mogą połączyć takie meble z surowym, minimalistycznym wystrojem, w którym wszystko inne będzie tłem dla wyrazistej sofy. Wykorzystać tu można na przykład imitującą surowy beton fakturę ściany, cegłę, nowoczesne podłogi z żywic lub panele w chłodnych kolorach.

www.arismebel.plb
www.arismebel.pljl

A skóra w wyrazistym odcieniu? Czerwona skórzana sofa Mephisto idealna będzie do nowoczesnego wnętrza. Proponujemy zestawić ją ze stalą, szkłem i laminatami, prostymi, mocnymi liniami oraz graficznymi elementami w czerni i bieli. Do takiej sofy znakomicie pasować będą nowoczesne lampy w metalowych oprawach, a także powieszone na ścianach plakaty, kolekcjonerskie plansze komiksowe czy czarno-białe fotografie dużego formatu.

www.arismebel.plqwe

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele.

Czytaj więcej: