Wnętrze w klimacie science-fiction

Wnętrze w klimacie science-fiction

Dowiedz się jak zaaranżować wnętrze w klimacie Sci-Fi

Gry, książki i filmy o tematyce science-fiction fascynują ludzi na całym świecie już od wielu lat. Trend ten najlepiej obrazuje styl urządzania wnętrz o nazwie high-tech. Połączenie futuryzmu z najnowocześniejszymi technologiami idealnie oddaje niepowtarzalny klimat s-f. Otwarte, sterylne przestrzenie, minimalistyczne pomieszczenia, funkcjonalne rozwiązania oraz designerskie wyposażenie o niespotykanych kształtach – w takim otoczeniu doskonale poczują się nie tylko miłośnicy fantastyki. Na jakie elementy zwrócić uwagę, aby uzyskać ten efekt także w swoim domu?

Wzory i kolory

W kwestii doboru barw powinna królować prostota, ale dozwolone są też zdecydowane kontrasty. Najlepiej zaprezentują się czerń i biel, które można dodatkowo przełamać szarością bądź granatem. Wzornictwo również należy stosować z umiarem – gładkie powierzchnie ścian czy podłóg będą doskonałą bazą do umieszczenia na nich bardziej skomplikowanych i nietypowych form mebli oraz dekoracji.

Materiały

Modernistyczne wnętrze powinno być utrzymane w dość surowej wersji. Niezbędne do stworzenia takiego wystroju materiały to przede wszystkim: szkło, chrom, stal, aluminium, metal. Połyskliwe powierzchnie podkreślą nowoczesny wymiar aranżacji w konwencji s-f, ale będą nadawały pomieszczeniu ascetycznego wyrazu, dlatego można je nieco ocieplić decydując się na pozostawienie kilku drewnianych elementów (np. półek, stolika do kawy), utrzymanych w odpowiedniej kolorystyce i kształcie.

Dekoracje

Dekoracje i dodatki w stylu s-f mogą nawiązywać do ulubionych dzieł z tej tematyki lub być luźno zainspirowane samą formą. W pokoju dziecięcym lepiej sprawdzą się plakaty, a w salonie – obrazy czy rzeźby w geometrycznych albo przestrzennych kształtach (sześciany, romby, kwadraty). Nie powinno też zabraknąć elektroniki. Designerski zegar naścienny, sprzęt grający czy plazmowy telewizor będą zarówno nadawać wnętrzu pożądanego charakteru, jak i służyć domownikom.

Oświetlenie

Diody, lampy, reflektor, a może podświetlane listwy przypodłogowe? Z pewnością oświetlenie w klimacie s-f powinno być nietypowe, ale też dobrane do rozmiaru i rodzaju pomieszczenia. Dodatkowy efekt można też uzyskać poprzez różnorodne kolory świateł: niebieskie, zielone czy czerwone, które będą odbijać się na metalicznych i szklanych powierzchniach tworząc niezwykłą atmosferę w pomieszczeniu.

Wyposażenie i meble

Tak naprawdę to właśnie meble będą odpowiadały za ostateczny rezultat podczas urządzania wnętrz. W tym przypadku nadrzędne znaczenie ma funkcjonalność, ale również oryginalna forma. Warto więc postawić na ciekawe kształty wyposażenia. Geometryczne figury zestawione ze sobą stworzą zupełnie nową jakość. Przykładem takiego połączenia będzie sofa Arezzo. Nietypowy kształt nóżek i owalne oparcia nadają jej wyrazu rodem z filmu science-fiction. Podobne wrażenie sprawia fotel Flexi z charakterystycznym zagłówkiem. Mając do dyspozycji większe pomieszczenie, warto postawić na pokaźny wypoczynek (np. narożnik Rotondo), który będzie zarówno komfortowy, jak i dopasowany do stylu wnętrza.

Sofa tapicerowana Arezzo ARISconcept

Zobacz sofa Arezzo

Narożnik tapicerowany Rotondo ARISconcept

Zobacz narożnik Rotondo

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: