Wybieramy fotel do kobiecej toaletki

Wybieramy fotel do kobiecej toaletki

Dowiedz się jak wybrać fotel do kobiecej toaletki

Fotel do toaletki powinien być kobiecy i dostosowany do zadania, które pełni, jak i całego pomieszczenia, w którym się znajduje. W ofercie Aris Concept znaleźć można kilka propozycji, które idealnie wpasują się w damską przestrzeń.

Toaletka w sypialni – damska strefa w domu

Dawniej zamożniejsze panie miały swój buduar – pokój będący połączeniem garderoby, toaletki do uczesania się i wykonania makijażu, ale też miejsca na odpoczynek czy nieoficjalne spotkania w damskim gronie przyjaciółek lub sióstr. Nawet w skromniejszych domach można spotkać było meble odpowiadające dzisiejszym toaletkom, służące przy okazji jako kącik do porannego obmycia twarzy w misie z wodą. Wyparte przez pewien czas przez dążenie do prostoty i uniwersalności, dzisiaj toaletki wracają do łask. Każdy z nas wie, jak znakomicie pozwala się odprężyć posiadanie swojego kąta, a wygodna toaletka to przy okazji miejsce na przechowywanie kosmetyków i akcesoriów. Jej uzupełnieniem, z którym stworzy kawałek przestrzeni wyłącznie do damskiego użytku, powinien być pasujący fotel. W jaki więc sposób wybrać odpowiedni?

Fotel do toaletki do niewielkiego wnętrza

Jeżeli nie mamy zbyt wiele przestrzeni, trzeba szukać mebli o niewielkich wymiarach – dzięki temu z kącika z toaletką nie musimy rezygnować całkowicie. Do prosto urządzonej sypialni będzie pasować znakomicie fotel Vogue. Jego wygodny kształt zapewni oparcie, gdy jesteś zmęczona lub jeszcze rozespana, a miękkie linie sprawią, że mebel nie wydaje się przytłaczający. Idealny jako fotel do kobiecej toaletki będzie także Fancy – wzornictwo z lat 60-tych ubrane w jasny kolor tkaniny nabiera lekkości i łagodności. Z kolei jeżeli marzy Ci się nowoczesna toaletka albo chcesz ożywić skromne wnętrze – rozważ modele takie jak Star albo Rix. Przełamią one poważny i grzeczny styl, a przy tym są szalenie wygodne.

pobrane (2)
PicMonkey Collage

Fotel do toaletki w stylu glamour

Styl glamour doskonale sprawdza się w kobiecych wnętrzach i przestrzeniach, dlatego tak chętnie wybierany jest właśnie do sypialni z toaletką. Ta może być biała lub wręcz przeciwnie, czarna na wysoki połysk, a nawet pomalowana na szaro, bordowo czy miętowo, z bogatymi zdobieniami lub przeciwnie – idealnie gładka. A jaki fotel do toaletki wpasuje się w taki styl? Idealny będzie taki, który kojarzy się z luksusem i klasyką, a jednocześnie jest miękki i zapraszający do zatopienia się w nim. Jeżeli szukasz takiego mebla do siedzenia, to z pewnością fotel z aksamitnym obiciem taki jak Brilllante będzie ukoronowaniem damskiego kącika. Bardzo kobiecym modelem jest również Calliope, którego okrągły kształt zaprasza do poddaniu się na chwilę błogiemu rozleniwieniu, jak w gorącą letnią noc.

PicMonkey Collage

A może szezlong?

Leżanka zwana z francuskiego szezlongiem to mebel wprost wyjęty z dawnych buduarów. Warto postawić go nie przy toaletce, a w kąciku obok, jeżeli mamy na to dość miejsca. W ten sposób poszerzymy kobiecą strefę i stworzymy miejsce do relaksu. Taki szezlong do leżenia będzie idealnym miejscem, gdzie można odprężyć się z książką, gazetą, z upiększającą maseczką nałożoną na twarz.

36_6_cu9rnm

Sprawdź nasze fotele wypoczynkowe oraz zestawy sofa i fotele.

Czytaj więcej: