Błękit we wnętrzu, czyli odważna aranżacja salonu

Błękit we wnętrzu, czyli odważna aranżacja salonu

Choć na przestrzeni ostatnich lat wnętrza zostały zdominowane przez biel i szarość, czasem dobrze jest przełamać tę kolorystykę i ożywić pomieszczenie, wprowadzając kolorowe dodatki. Barwą, którą możemy do tego wykorzystać, jest błękit – kolor romantyczny, kojarzący się trochę z niebiańskim rajem i morskimi przygodami. Przekonaj się razem z nami, jak wykorzystać ekskluzywne meble do salonu w odcieniach niebieskiego, aby nadać charakteru nawet najbardziej minimalistycznemu pomieszczeniu.

Nie tylko czerń i biel w salonie

Większość z nas, urządzając wnętrza, wybiera raczej opcje bezpieczne, uniwersalne i takie, które zbyt szybko się nie nudzą. To zrozumiałe, jednak takie postępowanie wcale nie musi być równoznaczne z ograniczaniem się do sięgania wyłącznie po biel, beż i pokrewne im odcienie. Istnieje wiele barw, które wcale nie są krzykliwe, a co więcej, mogą wpływać pozytywnie na nasz nastrój. Kolor niebieski, zwłaszcza w jego pastelowo-błękitnej odmianie, koi nerwy, łagodzi napięcie i obniża ciśnienie. W takim otoczeniu czujemy się komfortowo i bezpiecznie, a sam kolor przywodzi na myśl same pozytywne skojarzenia – czyste, bezchmurne niebo, tafla jeziora albo delikatne, morskie fale. Patrząc na błękitne dodatki, myślimy o ciepłym, letnim dniu spędzonym na plaży. Wprowadzenie do pomieszczenia mebli i tekstyliów w tej barwie ożywi wnętrze i go nie przytłoczy.

Meble i kolory, które zmieniają charakter

Czasem nadchodzi taki moment, w którym chcemy zmienić coś w mieszkaniu, ale niekoniecznie możemy pozwolić sobie na wielki remont. Najszybszym sposobem, aby odmienić styl i charakter pomieszczeń jest właśnie zakup nowych mebli oraz dodatków. Ekskluzywne meble do salonu w kolorze błękitnym świetnie sprawdzają się jako charakterystyczny akcent pośród białych ścian i dywanów. Dodanie kilku akcesoriów takich jak poduszki, zasłony czy niebieskie kwiaty w wazonie stworzą bardzo romantyczną stylizację, sprzyjającą pogrążeniu się w marzeniach. Kolor niebieski jest barwą chłodną, dlatego świetnie skomponuje się z naturalnymi brązami i beżami, które lekko go ocieplają. Jeśli chcesz zmienić coś w aranżacji, ale niekoniecznie dokonując wnętrzarskiej rewolucji, sofy i fotele w kolorze niebiańskiego błękitu będą stanowiły idealny wybór.

Sofa Tevere, ArisConcept

Umiejętne łączenie kolorów we wnętrzu takich jak błękit

Urządzanie wnętrz to prawdziwa sztuka. Nie jest łatwo osiągnąć idealną harmonię, w której każdy element ze sobą współgra. Błękit to dość bezpieczna barwa, a z jej użyciem możemy eksperymentować i tworzyć gustowne połączenia. Najbardziej klasyczny i delikatny wariant to skomponowanie błękitu z bielą. Barwa ta dobrze współgra również z szarością, beżem i brązem. Z tego względu błękitne elementy można z powodzeniem wprowadzać do wnętrz w stylu skandynawskim. Bardziej odważnym osobom polecamy łączenie błękitu z innymi barwami, nawet pozornie niepasującymi do siebie. Błękit z żółcią, fioletem lub zielenią może stworzyć bardzo ciekawy, niepowtarzalny efekt. Ciekawym pomysłem jest również wymieszanie ze sobą w jednym pokoju różnych odcieni niebieskiego.

Błękitne, ekskluzywne meble do salonu

Uspokajające właściwości błękitu są doceniane przez coraz większą liczbę osób, w tym architektów wnętrz oraz producentów mebli. W tej szlachetnej barwie możemy znaleźć wiele sof, narożników i foteli, które będą zdobiły nasz salon, jednocześnie zapraszając na chwilę relaksu. Polecamy stylowy fotel z podnóżkiem Vogue, który może posłużyć jako miejsce do czytania. Pastelowy błękit tkaniny obiciowej i drewniane nóżki pięknie się w nim komponują. Sofa Coco także sprawdzi się w takim wnętrzu. Jeśli często przyjmujesz gości, także na noc, pokochasz narożnik z funkcją spania Evolution, który w dzień będzie zdobił pomieszczenie, zaś w nocy zmieni się w duże i wygodne łóżko, na którym będzie można do woli śnić o morskich przygodach. Jeżeli natomiast lubisz odważne, pozytywnie nastrajające kolory, szybko zaprzyjaźnisz się z sofą Tevere w żywym odcieniu jasnego niebieskiego.