Skórzane meble do gabinetu lub biura

Skórzane meble do gabinetu lub biura

Wybierz skórzaną sofę lub fotele do przestrzeni biurowej

Meble skórzane to wysmakowana klasyka, która idealnie nadaje się do urządzania reprezentacyjnych pomieszczeń. Eleganckie biuro, domowy gabinet do pracy, miejsce przyjmowania klientów – wszystkie one urządzone mogą zostać w ten sposób. Poniżej proponujemy różne style i omawiamy efekty, jakie można uzyskać za pomocą skórzanych mebli.

Skórzane meble i gabinet o swobodnej atmosferze

Do stworzenia niezobowiązującej atmosfery we wnętrzu doskonała będzie nasza sofa skórzana oraz fotel z linii Gatsby. Meble te są niezwykle eleganckie, kojarzą się z solidnością, a jednocześnie miękki kształt oparcia i ciepły, karmelowy odcień skóry dodadzą pomieszczeniu przytulności i swobody. Nietrudno wyobrazić sobie te skórzane meble zestawione z pamiątkami z egzotycznych krajów, wielką mapą na ścianie, rzucającymi ciepłe, miękkie światło lampami o klasycznym wyglądzie. Tak urządzony gabinet to idealny wybór dla tych, którzy chcą pokazać też cząstkę siebie, a nie tworzyć wyłącznie chłodne, biznesowe otoczenie. Natomiast goszczącym w nim interesantom, klientom czy partnerom pozwoli się odprężyć. Odczucia solidności i familiarności sprzyjać będą długim rozmowom i nawiązywaniu więzi.

Skórzana sofa dla dynamicznych profesjonalistów

Sofę w biurze warto mieć. Może znaleźć się ona w części stanowiącej poczekalnię, jak również posłużyć jako siedzisko podczas spotkań w kilkuosobowym gronie. Zaletą takiego mebla będzie z pewnością to, że przy takim „salonowym” układzie atmosfera będzie o wiele mniej napięta. Kiedy podwładnych lub partnerów przyjmujemy będziemy zza biurka, to na podświadomym poziomie zupełnie inaczej traktują oni relację, pamiętając o swojej podległości. Czasem lepiej więc odejść na bok i usadowić się wokół stolika na sofie i fotelach, by pozwolić na swobodny przepływ pomysłów. Jeżeli jednak atmosfera ma być chłodna, a jednocześnie dynamiczna i kojarzyć ma się z czystym profesjonalizmem – idealna będzie prosta skórzana sofa. Taka jak na przykład Sympho lub Miyo. Czarna sofa o nowoczesnych kształtach znakomicie wpasuje się w minimalistycznie urządzone miejsce pracy. Jeżeli we wnętrzu dominują jasne kolory, postawić można na meble skórzane w odcieniach beżu.

Dekoracyjne i miękkie meble do gabinetu

Inny jeszcze charakter pomieszczenia uzyskać można, wybierając meble o klasycznych, bardziej dekoracyjnych formach. Sofa oraz fotel Calisto nadadzą wnętrzu bardzo reprezentacyjny charakter. Luksusowe pikowane oparcia i krągłe linie pasują zarówno do domowego salonu, jak i gabinetu szefa czy szefowej dużej firmy. Jak żadne inne meble skórzane sprawdzą się one tam, gdzie luksus ma być widoczny na pierwszy rzut oka, jednoznaczny, ale nie przerysowany. Skórzana sofa oraz fotel będą pasować doskonale do szklanego stolika z ramą z kutego metalu, dekoracji w odcieniu starego złota oraz żywych kwiatów, najlepiej w jasnym i przestronnym wnętrzu starego budynku. Idealne będą do biura dyrektora i do lobby hotelu, którego wnętrza hołdują klasycznemu, wystawnemu stylowi kojarzonemu z amerykańskim glamour lub z pałacami i dworkami Europy.

Czytaj więcej: