Co meble do siedzenia mówią o ich właścicielach?

Co meble do siedzenia mówią o ich właścicielach

Czy można wyrazić swoją osobowość poprzez meble w salonie?

Ludzie wyrażają siebie na różne sposoby – poprzez ubiór, styl bycia, czy kreowanie swojego otoczenia. Nawet pozornie nic nie znaczące szczegóły, mogą czasem przynieść interesujące wnioski. Mimo, że nie da się z całkowitą stanowczością określić charakteru, czy osobowości na podstawie kilku tylko przesłanek, na pewno można w pewnym stopniu zdefiniować gust i styl właściciela przyglądając się wyposażeniu jego mieszkania. Co będą mówiły meble do siedzenia o ich posiadaczu?

Uniwersalna elegancja mebli do siedzenia

Niektórzy ludzie nie lubią eksperymentowania – wolą postawić na klasyczne rozwiązania, które zawsze się sprawdzają i nigdy nie wychodzą z mody. Z jednej strony może to oznaczać, że takie osoby nie lubią zmian, a z drugiej uniwersalne sprzęty bardzo łatwo poddać metamorfozie – dodać kolejne meble, dodatki, dekoracje, i z łatwością uzyskać całkiem nowy wizerunek swojego mieszkania. Tradycyjne sofy i fotele mogą być charakterystyczne dla ludzi ze ściśle określonym stylem, jak i tych, którzy nie do końca potrafią sprecyzować swoje oczekiwania albo po prostu cenią wielofunkcyjność i praktyczność w wnętrzach.

Awangardowy styl siedzisk

Poszukiwanie ciekawych koncepcji jest domeną ludzi kreatywnych, pasjonatów w jakiejś dziedzinie, ale też tych, których nuży szara rzeczywistość i prostota. Wprowadzając do własnego mieszkania jakieś alternatywne i świeże rozwiązania podkreślają odrębność i oryginalność. Nietypowe połączenia, krzykliwe kolory, czy pozornie zupełnie oderwane od reszty wystroju modele – dzięki takim zabiegom nietrudno uzyskać oczekiwany efekt zaskoczenia u innych, ale też samemu czuć się wyjątkowo. Awangardowy styl nie musi cechować się chaosem, przepychem, czy kiczowatością. Retro kanapa i industrialne fotele mogą tworzyć spójną kompozycję, która będzie wiele mówić o wyczuciu oraz dobrym smaku jej twórcy.

Minimalistyczna nowoczesność

Właściciele nowoczesnych wnętrz chętnie podążają za aktualnymi trendami. Śledzą nowinki, inspirują się panującą modą i wdrażają w życie najciekawsze propozycje, ale wybierają zwykle takie projekty, które są zgodne z ich własnymi przekonaniami. Minimalizm zakłada raczej „być” niż „mieć”, więc w nurcie tej koncepcji pozostają także meble. Od szykownego wyglądu bardziej liczy się funkcjonalność. Skromne i proste wnętrze nie musi jednak oznaczać, że urządziła je osoba, której brakuje wyobraźni. W tym przypadku mniej znaczy więcej, a miłośnik minimalistycznego wystroju nie potrzebuje manifestować za jego pomocą jakiejś filozofii życiowej, choć w gruncie rzeczy można by się jej tutaj dopatrzeć.

Ekskluzywna jakość mebli do siedzenia

Fani drogich sprzętów i wytrzymałych materiałów mają na uwadze nieco inne względy niż tylko wygląd zakupionych mebli. Najważniejszym kryterium jest jakość, a wiedząc, że idzie ona często w parze z wysoką ceną wolą zainwestować w naprawdę trwałe okazy. Lubią otaczać się unikatowymi, luksusowymi meblami, co świadczy o tym, że wolą przywiązać się na dłuższy czas do wyposażenia swoich mieszkań, a jednocześnie zachować pewność, że będzie im długo służyć.

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: