Nowoczesna sofa do salonu, czyli jaka?

Nowoczesna sofa do salonu, czyli jaka

Nowoczesna sofa wypoczynkowa w salonie

Sofa to często najważniejszy, centralny mebel w salonie. Pełni różne funkcje, stanowiąc miejsce, na którym siedzimy, oglądamy telewizję, czasem też kładziemy się na szybką drzemkę lub rozkładamy i zamieniamy go w łóżko dla gości. Jest to również ten mebel, który najbardziej rzuca się w oczy, często jest największy i stoi w centralnym miejscu. Nowoczesne sofy do salonu projektowane są tak, aby łączyć komfort użytkowania ze stylowym wyglądem, ale ich mnogość na rynku może sprawić, że ciężko zdecydować się na konkretny model. Postaramy się zebrać najważniejsze informacje, które pomogą w wyborze najlepszej i najbardziej pasującej do Twojego salonu sofy.

Sofa mała, duża, a może narożnik?

Zanim wybierzesz się do salonu meblowego, musisz wymierzyć salon, aby sprawdzić, jak duży mebel się w nim zmieści. Warto zwizualizować sobie ustawienie sofy wraz z innymi meblami, na przykład fotelami lub dużym stołem, jeśli salon pełni jednocześnie funkcję jadalni. Do wielkości pokoju trzeba dobrać nie tylko rozmiar, ale i rodzaj mebla wypoczynkowego. Możesz zdecydować się na małą, dwuosobową sofę, większą jej wersję lub wybrać duży, ale jakże komfortowy narożnik. Nowoczesnym i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem dla małych lub nietypowych wnętrz są meble modułowe, które można modyfikować według potrzeb.

Narożnik Sprint
Narożnik Sprint

Sofa, która współgra ze stylem pomieszczenia

Nowoczesne sofy do salonu to nie tylko meble do siedzenia. Coraz częściej są to małe designerskie dzieła sztuki, których głównym zadaniem jest nadawanie wnętrzom charakteru. Wybierając wymarzoną sofę, miej więc na uwadze styl, w jakim urządzona jest reszta Twojego salonu, a także cały dom. Na przykład bardzo zdobne meble nie będą dobrze wyglądały w minimalistycznym wnętrzu. Sofa lub narożnik musi tworzyć harmonijną całość z resztą salonu zarówno poprzez kształt, jak i wzornictwo. Umiejętne dobranie mebli wypoczynkowych do koloru ścian czy kredensu nie popsuje efektu, jaki chciałeś osiągnąć, ale przeciwnie, elegancko dopełni całość.

Sofa time, ArisConcept.pl
Sofa time

Styl i funkcjonalność

Nawet jeśli na pierwszym miejscu stawiasz wygląd sofy, nie zmienia to faktu, że będzie ona w jakimś stopniu użytkowana. Dobrze więc zawczasu pomyśleć o wybraniu takich mebli wypoczynkowych, z których będzie się przyjemnie korzystało oraz łatwo utrzymywało w czystości. Odpowiednio wyprofilowane oparcia, zagłówki oraz podłokietniki nie tylko sprawią, że będzie Ci wygodnie, ale również dobrze wpłyną na zdrowie kręgosłupa. Duży wybór jest także w kwestii materiału obiciowego, dlatego dobrze jest uważnie przemyśleć tę kwestię. Do nowoczesnych salonów pasuje zarówno skóra, jak i tkanina, jednak te materiały mają inne właściwości i wymagają trochę innego traktowania.

Tutaj znajdziesz wpis o tym, jak dbać o sofę w salonie

Sofa Signo, ArisConcept.pl
Sofa Signo

Wiele mebli przeznaczonych do salonów posiada funkcje spania. Jest to przydatne, nawet jeśli na co dzień nie śpimy w pokoju dziennym. Kiedy okaże się, że musimy przenocować gości, wtedy możemy ulokować ich w salonie, w naprawdę komfortowych warunkach. Nowoczesne sofy do salonu rozkładają się do sporych rozmiarów, zapewniając dużą i wygodną powierzchnię spania, co eliminuje konieczność aranżacji osobnego pokoju gościnnego.

Nowoczesne sofy do salonu, które zachwycają

Wybór mebli wypoczynkowych do salonu jest naprawdę ogromny i możesz dopasowywać je do swoich oczekiwań i potrzeb. W większych pomieszczeniach, a także u osób pragnących, by salon był przede wszystkim strefą relaksu, świetnie sprawdzą się narożniki, na przykład nietypowy, designerski narożnik Sprint. Właściciele małych salonów pokochają natomiast zgrabną sofę Time, która wpasuje się nawet w niewielkie wnętrze kawalerki. Mebel ten występuje w wariancie dwuosobowym, który pozwala na oszczędność miejsca, bez utraty na jakości, wygodzie i stylu. Nie musisz jednak ograniczać się do gotowych modeli sof czy narożników. Nowoczesny salon to idealne miejsce do tworzenia własnych kompozycji z kilku sof lub zestawów modułowych. Możesz nawet połączyć ze sobą kilka rodzajów mebli poprzez dodatnie dodatków takich jak wygodny puf.

Wygodny puf, Arisconcept.pl

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele.

Czytaj więcej: