Dodatki do sof i narożników

Dodatki do sof i narożników

Jakimi dodatkami uzupełnisz sofę lub narożnik?

Kupno wymarzonej kanapy to nie wszystko. Pozostaje jeszcze kwestia dopasowania jej do potrzeb użytkowników i pomieszczenia. Wnętrze ma być funkcjonalne, a zarazem estetyczne, ale żeby uzyskać ten efekt narożniki, sofy i fotele muszą zostać odpowiednio zaaranżowane. Aby osiągnąć upragniony komfort i zachwycający design wystarczy zastosować kila trików przy użyciu zarówno praktycznych, jak i stylowych dodatków. Na co warto zwrócić uwagę w tej kwestii?

pobrane (3)
pobrane (4)

Dodatki do kompletów wypoczynkowych

Zaaranżowanie wygodnego miejsca do wypoczynku będzie w dużej mierze zależne od metrażu. Im więcej przestrzeni, tym bardziej można rozbudować i wzbogacić swój komfortowy kąt. Jego głównym zadaniem ma być przecież możliwość swobodnego zrelaksowania się, dlatego pokaźne narożniki zdają się górować w tej materii nad skromniejszymi sofami. Jednak mając do zagospodarowania nawet niewielkie pomieszczenie można sprawić, aby stało się przytulnym centrum domowego relaksu. Zamawiając meble wystarczy dopasować ich wymiary i liczbę elementów czy modułów do własnego zapotrzebowania, ale to nie wszystko. W ofercie często znajdują się też użyteczne dodatki. Proste i twarde oparcia aż proszą się, aby wykorzystać je również do innych celów niż tyko w formie podpórki dla ręki. Warto więc zamontować na nich specjalne nakładki na podłokietniki – elementy, które będą wprost idealne do wnętrz, gdzie brakuje miejsca na stolik. Podobnie w przypadku, gdy kanapa spełnia dwojaką rolę – w nocy służy do spania, a w dzień jako siedzisko dla domowników. Duża ława mogłaby więc tylko przeszkadzać, a nakładki umożliwią stawianie na nich różnych przedmiotów wtedy, kiedy będzie to potrzebne i bez obaw o ewentualne zabrudzenia (np. plamy z kubka po kawie). Warto też zwrócić uwagę na poduszki, które często stanowią integralną część sofy. Spełniają one bowiem nie tylko rolę dekoracji, a często również pozwalają na regulację głębokości siedziska.

Aranżacja wypoczynku w salonie

Wolna przestrzeń wokół kanapy to ogromna ilość możliwości aranżacyjnych. Adaptację salonu ogranicza już tylko wyobraźnia, bo tradycyjne rozwiązania – choć wciąż popularne i lubiane – można przełamać nowoczesnymi koncepcjami. Komplet wypoczynkowy to tylko umowna nazwa, podczas gdy tak naprawdę meble w salonie nie muszę pochodzić z tej samej kolekcji. Obok kanapy można postawić fotel w kontrastujących barwach, jedynie korespondujących z głównym akcentem, co sprawi, że stylizacja wyda się ciekawsza, nietypowa i bardziej zróżnicowana. Dla wygody i o ile pozwala na to metraż warto też przemyśleć kwestię puf. Te małe dodatki będą stanowić kolejne miejsca siedzące albo komfortowe podnóżki. Ława czy stolik kawowy to również pożądane akcesoria przy organizacji wypoczynku. Mogą znaleźć się przed kanapą stanowiąc dogodny blat na książkę bądź kubek z ciepłym napojem, ale równie dobrze będą wyglądać ustawione obok oparcia, gdzie posłużą jako miejsce na lampkę, zegarek, zdjęcia czy inne bibeloty, które sprawią, że wnętrze nabierze domowej, przyjemnej atmosfery.

Sprawdź nasze narożniki tapicerowanenarożniki modułowe, sofy do salonu oraz zestawy sofa i krzesła.

Czytaj więcej o narożnikach tapicerowanych