Jak umeblować domowe kino?

Jak umeblować domowe kino

Dowiedz się jak urządzić domowe kino

Relaks przy dobrym filmie to jedna z najchętniej wybieranych opcji na spędzenie wolnego wieczoru, czy weekendu. Żeby ziścić ten plan nie trzeba wychodzić z domu – we własnym zaciszu można urządzić sobie równie atrakcyjną przestrzeń do tego typu rozrywki. Co więcej, kino domowe będzie znacznie bardziej przytulne i komfortowe niż w przypadku wielkich multipleksów z niewygodnymi krzesłami. Oprócz zorganizowania sprzętu, trzeba również wybrać wygodne i stylowe meble. Jak wyposażyć swoje kino domowe?

Kinowy styl w domowym zakątku

W tradycyjnych salach kinowych dominują zwykle ciemne barwy ścian i obić. Często występuje czerń, kolor zimnego grafitu albo połączenie brązu lub szarości z nasyconą czerwienią. Dodatkowo specjalne okładziny na ścianach nadają miejscu specyficzny klimat, który od razu wprowadza widza w odpowiedni nastrój. Za ten efekt odpowiada także przygaszone, punktowe światło. Warto chociaż część tej stylistyki zachować podczas urządzania własnego kina domowego. Świetnie jeżeli do tego celu zostanie wykorzystana użytkowa piwnica, czy poddasze. Jednak nie zawsze istnieje taka możliwość. Własną salę uda się też zorganizować w pomieszczeniach, które za dnia służą jako pokój, czy salon. Wystarczy zadbać o kilka szczegółów – ciężkie, kryjące zasłony na okna, odpowiednie oświetlenie, a w przypadku pomieszczeń łączonych, takich, jak np. salon z kuchnią, bądź jadalnią – składaną ściankę działową, która zamknie zbyt dużą przestrzeń poprawiając akustykę.

Meble do kina domowego

Kino kojarzy się ze standardową elegancją i funkcjonalną formą wyposażenia. To jednak tylko luźna inspiracja. Kino domowe może iść w dowolny styl – od prostego, wygodnego kompletu wypoczynkowego, przez klasyczne, pikowane sofy, aż po nowoczesne, designerskie modele kanap i foteli. Świetnie sprawdzą się zarówno surowe obicia imitujące skórę, jak i te z miłego w dotyku weluru. Liczy się tu nie tylko estetyka, ale przede wszystkim komfort. Żeby go sobie zapewnić nie może zabraknąć miękkich, wygodnych foteli i puf, które będą pełnić role podnóżków, a podczas wizyty gości – stanowić dodatkowe miejsca siedzące. Miłośnicy oglądania w pozycji leżącej zachwycą się z kolei szezlongiem, na którym podczas sensu będą mogli się jeszcze bardziej odprężyć. Równie istotne, co meble wypoczynkowe są także stoliki. Z pewnością nie powinno ich zabraknąć, bo przecież w domowym zaciszu można poczuć pełną swobodę i nie trzeba ograniczać się jedynie do coli z popcornem. Ilość mebli należy dopasować do swoich własnych potrzeb i wielkości pokoju. Jeżeli kino domowe nie jest specjalnie do tego celu zaaranżowanym pomieszczeniem, dobrze aby wyposażenie było w miarę uniwersalne i równie dobrze prezentowało się za dnia, jak i w świetle dużego ekranu, oraz nie odstawało zbytnio od reszty wystroju.

Nie potrzeba specjalnych zdolności dekoratorskich, żeby gustownie i z klasą urządzić swoje własne domowe kino. Wystarczy trochę miejsca, kilka charakterystycznych akcentów i wygodne meble, by stworzyć mini kino z prawdziwego zdarzenia.

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: