Kobieca kawalerka – jak ją urządzić?

Kobieca kawalerka – jak ją urządzić

Dowiedz się jak urządzić damską kawalerkę

W jaki sposób oddać kobiecy charakter wnętrza za pomocą mebli, kolorów i dodatków? Oto kilka sposobów na urządzenie kawalerki w subtelnym, romantycznym lub kolorowym i artystycznym stylu.

Pastelowo i przytulnie – delikatne sofy i fotele oraz białe meble drewniane

Jednym z pierwszych skojarzeń z kobiecym charakterem wnętrza z pewnością dla większości osób są pastele. Delikatne, rozbielone kolory to sposób na pokazanie dziewczęcej i romantycznej strony swojej natury, a także na pomysłowy romans z bajecznie kolorową estetyką lat 50. i 60. XX wieku. W takie wzornictwo w stylu retro, a jednocześnie wciąż nowoczesne to na przykład nasz fotel Vogue. Zestawiony z klasyczną, jasną sofą oraz zwiewnymi firanami i bukietem kwiatów w szkle pokaże swoje łagodne oblicze. W klasycznie romantycznym, pastelowym mieszkaniu idealnie sprawdzą się białe regały i szafy, które uzupełnią meble tapicerowane. W przypadku kawalerki zawsze dobrym rozwiązaniem są szafy do zabudowy. Świetne będą meble z wąskich deseczek i o ażurowych konstrukcjach. Do części wypoczynkowej mieszkania świetnie będą pasować również sofy i fotele z kolekcji Expression – o ciekawych, inspirowanych klasyką formach i delikatnych kolorach. Natomiast aneks kuchenny, aby pasował do pastelowego wystroju wnętrza, warto wyposażyć w meble w stylu prowansalskim lub rustykalnym z pomalowanego na biało drewna.

Bez tytułu

Damska kawalerka w stylu glamour

Glamour to styl, który wykorzystuje mocniejsze kolory i łączy ze sobą elementy nowoczesne oraz klastyczne czy wręcz barokowo ozdobne. Tutaj wszystko musi być „na bogato”, a lustra, lśniące powierzchnie i kryształowe oprawy lamp znakomicie rozświetlą, przez co optycznie powiększą przestrzeń. W wersji bardziej nowoczesnej kawalerka w stylu glamour może być utrzymana w czerni i bieli. Szara sofa w stylu glamour z wzorzystym obiciem to kwintesencja tego trendu, a dzięki funkcji spania sprawdzi się znakomicie w niewielkim mieszkaniu, które za dnia i w nocy musi spełniać różne funkcje. Innym pomysłem na zastosowanie barw w tym stylu mogą być łagodne odcienie kremowe i beżowe, które powiększą i rozjaśnią wnętrze – lub wręcz przeciwnie, kolory mocne i głębokie. Na przykład meble tapicerowane w kolorze czerwonego wina, zestawione z ciepłym, przytłumionym oświetleniem oraz miękkimi dywanami i naturalnym drewnem. Kawalerka w stylu glamour może mieć w sobie jednocześnie coś z wystawnego salonu, jak i przytulnego buduaru. A więc to świetne miejsce na toaletkę. Osoby, które nie mają problemu z utrzymaniem wzorowego porządku, mogą śmiało ją wyeksponować nawet w jednopokojowym mieszkaniu.

pobrane (10)

Kolorowe meble tapicerowane dla artystycznej duszy

Mieszkanie powinno zawsze przede wszystkim pasować do charakteru właściciela. A kobiece wnętrze to nie tylko stonowany lub elegancki romantyzm, ale i czasem odrobina szaleństwa. Artystyczne dusze szukające ciągle nowych doświadczeń zazwyczaj chętnie otaczają się mnogością kolorów i motywów. Barwne, wzorzyste meble tapicerowane będą się pięknie komponować z eklektyczną kolekcją drewnianych stolików i półek oraz bibelotami i pamiątkami z podróży. Warta polecenia jest jedyna w swoim rodzaju sofa Lucida, której deseń i detale dodają nieco humoru do wysmakowanego kształtu. W przytulnie eklektycznym wnętrzu na pewno będzie dobrze wyglądał fotel La Paz z peruwiańskim wzorem. A niebieskim ptakom, które potrzebują czasem czegoś kojącego i nie zapominają o praktycznych aspektach – przypadnie do gustu błękitnoturkusowy narożnik Evolution z dużą przestrzenią do spania.

Bez tytułu

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: