Sposoby na zagospodarowanie antresoli

Sposoby na zagospodarowanie antresoli

Sprawdź jak zaaranżować antresolę

Wybudowanie antresoli do sposób na zwiększenie dostępnej przestrzeni w mieszkaniu. Może być ona przy tym bardzo efektowna. W jaki sposób można zagospodarować antresolę albo przestrzeń pod nią – prezentujemy kilka sprawdzonych aranżacji. Nieodzowne będą oczywiście meble tapicerowane.

W małym mieszkaniu lub kawalerce – sypialnia na antresoli

To prawdopodobnie najbardziej znany sposób zaaranżowania tej przestrzeni. Antresola może być poszerzoną wersją łóżka piętrowego – w której dolną przestrzeń zajmuje kącik do pracy lub wypoczynku. Może być też elegancko zabudowana, dopasowana nie do pokoju nastolatka, a do jednopokojowego eleganckiego mieszkania. Gdy wnętrze ma skromną powierzchnię, ale jest wystarczająco wysokie, wygospodarować można szerokie, królewskie łoże, wtedy sypialnia na antresoli nie będzie ograniczona przez mały metraż. Jest to także wygodne oddzielenie przestrzeni nocnej, intymnej, od strefy dziennej. Do nowoczesnej kawalerki świetnym rozwiązaniem jest antresola, do której wchodzi się po solidnych, specjalnie wybudowanych schodkach – wewnątrz nich można ukryć schowki np. na pościel, sezonową garderobę, narzędzia. A co pod sypialnią na antresoli? Jeżeli w mieszkaniu potrzebny jest kącik do pracy – łatwo można zabudować przestrzeń z biurkiem połączonym z półkami na wymiar i odpowiednim oświetleniem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić tam, służącą spotkaniom z przyjaciółmi, kanapę. Świetnie sprawdzi się ponadczasowa, prosta sofa.

pobrane (4)

Biblioteczka na antresoli i fotel do czytania

Z pozoru trudne, ale za to bardzo wdzięczne po zaaranżowaniu są pomieszczenia wysokie i otwarte, jakie spotkać można w wolnostojących domach oraz dwupoziomowych mieszkaniach. Otwarty salon rozciągający się na wysokość drugiej kondygnacji to wyzwanie, ale też pole do popisu dla projektantów. A dodatkowa przestrzeń w postaci antresoli wzdłuż jednej ze ścian lub biegnącej dokoła galerii, wpasowuje się doskonale zarówno w styl wystawnej elegancji, jak i klimaty industrialno-loftowe. Obszerna antresola to wprost wymarzone miejsce na domową bibliotekę, której zbiorami można się pochwalić. Pomysł ten przypadnie więc go gustu wszystkim miłośnikom literatury, kolekcjonerom, a także osobom pracującym ze słowem lub z dziełami naukowymi. Czego potrzeba, aby zagospodarować tę przestrzeń? Oprócz regałów na wymiar – pod sam sufit i odpowiednio wytrzymałych – przyda się także miejsce, gdzie można wygodnie usiąść z książką. Do klasycznych wnętrz idealny będzie miękki, głęboki fotel. Nowoczesną aranżację znakomicie dopełni szary fotel z uchami, mający lekką i stylową formę, a do eklektycznego loftu, w który miękkie dodatki ocieplają surowy charakter budynku, warto polecić fotel w etniczne wzory z Peru.

pobrane (6)
pobrane (5)
pobrane (7)

Kącik wypoczynkowy na antresoli

Innym sposobem wykorzystania antresoli w pomieszczeniu jest stworzenie na niej zacisznego kącika wypoczynkowego, zaopatrzonego w meble tapicerowane. Może on być miejscem, gdzie domownicy mogą relaksować się przy popołudniowej kawie, lampce wina czy rano bez pośpiechu, w pięknym otoczeniu zjeść śniadanie. Jeżeli poniżej urządzona zostanie jadalna oraz kino domowe, to antresola może posłużyć jako mały salonik, gdzie można posiedzieć i porozmawiać. Do jej urządzenia w taki sposób wykorzystać można np. elegancki stylowy fotele z niskim oparciem oraz stolik kawowy. Symbolicznie oddzielić przestrzeń pomogą rośliny doniczkowe, które jednocześnie nadadzą jej odprężający charakter.

pobrane (8)

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: