Jak dbać o sofę w salonie?

Jak dbać o sofę w salonie

Dowiedz się jak zadbać o swoją sofę?

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. To właśnie tu rodzina spędza razem czas, jest to także miejsce przyjmowania gości. Właśnie dlatego pokój dzienny urządzamy z dbałością o każdy szczegół, a wybierając nowoczesne meble do salonu, chcemy, by służyły nam przez lata. Na szczęście jest to możliwe, jeśli tylko wiemy, w jaki sposób o nie odpowiednio zadbać.

Ułatw sobie życie – wybierz meble, które łatwo czyścić

Jeżeli jesteś dopiero na etapie urządzania salonu, już teraz możesz zadbać o to, aby w przyszłości cieszyć się dobrym stanem swojej sofy na dłużej. Wystarczy, jeśli dobrze przemyślisz kwestię materiału, z jakiego chcesz mieć ją wykonaną. Wybór na rynku jest dziś ogromny i każda tapicerka ma inne właściwości, a co za tym idzie, pewne wady lub zalety. Cechą, na którą warto zwracać uwagę, jest z pewnością łatwość utrzymania danego materiału w czystości.

Kupując sofę, zazwyczaj bierze się pod uwagę mebel z tkaniny lub ze skóry naturalnej. Zaletą skórzanej tapicerki jest niewątpliwie jej ponadczasowa elegancja, a także wytrzymałość. Materiał ten jednak wymaga specjalnego traktowania, w tym konserwacji (czyszczenia) za pomocą przeznaczonych do tego preparatów.

Wśród wielu tkanin na wyróżnienie zasługują te wykorzystujące nowoczesną technologię AquaClean. Meble wykonane z użyciem tego materiału sprawdzają się świetnie w każdym salonie, a zwłaszcza tam, gdzie sofa szczególnie narażona jest na zabrudzenia, na przykład przez zwierzęta domowe lub małe dzieci. Dzięki poddaniu tkanin innowacyjnym procesom są one mniej podatne na przywieranie brudu i dają się czyścić nawet zwykłą wodą. Nowoczesne meble do salonu obite tkaninami AquaClean są coraz częściej wybierane przez osoby ceniące sobie nie tylko piękny wygląd, ale i komfort użytkowania.

Zestaw modułowy Etheral

Jak dbać o sofę z tkaniny?

Sofy obite tkaninami także mogą zachwycać elegancją, a zarazem wygodą. Takie meble należy regularnie odkurzać, a plamy najlepiej czyścić wodą z mydłem. Można również kupić gotowe środki chemiczne, ale na pewno nie wolno korzystać z wybielaczy lub rozpuszczalników. Zadbanie o Twoje nowoczesne meble do salonu z należytą starannością z pewnością zaowocuje utrzymaniem ich na długo w tak dobrej kondycji, jak ta w dniu ich zakupu.

momento

Jak dbać o sofę ze skóry naturalnej?

Jeśli jesteś już posiadaczem sofy skórzanej lub mimo wszystko zdecydujesz się na taką, nadal możesz cieszyć się dobrym stanem utrzymania mebla przez wiele lat. Skórzane meble wypoczynkowe, jeżeli tylko odpowiednio zadbamy o ich pielęgnację, wykażą się wspaniałą trwałością. Co ważne, mowa tu nie tylko o czyszczeniu, ale także konserwacji, gdyż takie meble tego wymagają. Sofa skórzana to mebel dla osób ceniących klasyczną elegancję, ale także gotowych poświęcać jej należytą uwagę.

Sofa Gatsby - ArisConcept.pl

Czyszczenie/konserwację należy przeprowadzać co 3-6 miesięcy w zależności od intensywności użytkowania mebla. Warto pamiętać o używaniu jedynie środków dedykowanych do danego rodzaju skóry. Najlepiej zastosować specjalne środki dwuskładnikowe, z czego pierwszy będzie odpowiadał za czyszczenie, a drugi za konserwację sofy ze skóry

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele.

Czytaj więcej: