Jak wypełnić wnętrze słońcem?

Jak wypełnić wnętrze słońcem

Dowiedz się jak wpuścić słońce do wnętrza

Ciepłe, jasne, przestronne – takie jest idealne mieszkanie, które ma się kojarzyć ze słońcem. Najlepiej, gdy rzeczywiście mamy dopływ naturalnego światła w dużej ilości. Jednak nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w naszym klimacie, w którym nie brakuje wielu pochmurnych dni. Na szczęście można uzyskać słoneczny klimat poprzez odpowiednią aranżację i wyposażenie wnętrza. O co więc należy zadbać?

Trivo-narożnik-aris-mebel

Wnętrze w słonecznych barwach

Najlepszym sposobem na rozświetlenie wnętrza jest zastosowanie jasnych kolorów. Kiedy efektem ma być słoneczny, pogodny nastrój – wskazane jest wykorzystanie efektów ciepłej tonacji. I nie znaczy to, że muszą to być wyłącznie odcienie żółtego! Słoneczne wnętrze może być również rozbielone, jakby oglądane w upalne włoskie południe lub przysłonięte muślinowym woalem. Znakomicie sprawdzą się ciepłe barwy złamanej bieli: waniliowe, kremowe, mleczne. Meble wypoczynkowe w tych odcieniach wprowadzą jednocześnie piękną harmonię, łącząc szlachetność wyglądu z kojącą przytulnością. Będą zarazem klasycznie eleganckie i niezobowiązujące. Z kolei więcej energii dodadzą mieszkaniu żywe barwy, takie jak energetyczny pomarańczowy. Modułowy narożnik w takim wydaniu sprawi, że wnętrze będzie emanowało pozytywną energią. Jego widok będzie pobudzał do działania, gdyż pomarańczowy jest jednocześnie kolorem kreatywności, przykład tutaj.

Energy-system-modułowy-aris-mebel

Przestronność i otwartość

Każde wnętrze wyda się jaśniejsze – a tym samym bardziej nasłonecznione – jeśli jego przestrzeń będzie maksymalnie otwarta. Nie chodzi o skrajnie minimalistyczny wystrój na bardzo dużych powierzchniach – wówczas może sprawiać przeciwne do zamierzonego wrażenie nieprzyjaznego chłodu – ale o niezagracanie i niezamykanie. Najlepiej, by wnętrze nie miało zacienionych zakamarków i by sprawiało wrażenie, że można w nim swobodnie, lekko oddychać. Nie chodzi tylko o unikanie zbędnych ścian działowych i nadmiaru sprzętów. Także sam typ i forma mebli mają znaczenie. Mieszkanie będzie wyglądało jak rozbielone słońcem, gdy wypełnią je meble lekkie i ażurowe. W przypadku takich elementów jak sofy i fotele wskazane są delikatne konstrukcje na nóżkach (zamiast skrzyni). Oparcia także powinny być niezbyt masywne, o delikatnych liniach. Do wnętrza, w którym chcemy stworzyć wrażenie wypełnienia światłem, idealne będą więc np. meble wypoczynkowe Biggby.

sofa-i-fotele-Biggby-aris-mebel

Słoneczne dodatki do wnętrz

Słoneczny nastrój i rozjaśnione wnętrza można uzyskać też za sprawą dodatków. Sofy i fotele w neutralnych barwach i o prostej, nowoczesnej formie – jasnoszare czy kremowe – będą znakomitym tłem dla słonecznie żółtych poduszek. Wspaniale rozświetlą wnętrze również lustra na ścianach oraz błyszczące elementy odbijające światło. Doskonałe będą też proste i lekkie – nowoczesne wazony, donice i dekoracje na ścianach. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zasłony w oknach, najlepiej by również były kremowobiałe lub w energetycznych odcieniach słońca o różnych porach dnia. Przyjazny klimat stworzy także misa z owocami, takimi jak cytrusy. Jakkolwiek – jeżeli wnętrze wydaje się ciemne i ponure, a my bardzo chcemy to zmienić, wskazane są jasne ściany (np. kremowe, żółte) oraz jasna podłoga (np. z sosnowego surowego drewna).

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: