Duży salon w stylu glamour

Sprawdź jak zaaranżować salon glamour

Luksus, styl, elegancja i wdzięk – kochamy bycie glamour! Jednak klasa i bogactwo nie muszą odnosić się jedynie do świata mody czy filmu: pełnymi garściami czerpie z nich również interior design. To dzięki niemu możemy zmienić swoje wnętrze w piękne, wygodne i intrygujące; dzięki niemu sprawimy również, że wypoczynek w nim będzie iście królewski. Oto kilka wskazówek, jak urządzić duży salon w stylu glamour!

Stylowe wyposażenie wnętrz glamour

Z czym kojarzy się Wam słowo „glamour”? Nie bez przyczyny ze światem mody, blichtru, drogich aut czy innych pięknych i luksusowych przedmiotów – od zawsze oznaczał on coś wytwornego, stylowego, pełnego klasy i elegancji. O ile zazwyczaj używa się go w odniesieniu do projektantów mody lub designerskich gadżetów, śmiało można uczynić go częścią własnego domu lub mieszkania! Duży salon w stylu glamour sprawi, że wieczorny relaks z lampką wina, spotkania z przyjaciółmi czy podejmowanie gości staną się naprawdę wyjątkowe!

Sofa tapicerowana Airone ARISconcept

Zobacz sofę Airone i jej wybarwienia

Interior design w stylu glamour

Czym jest glamour w odniesieniu do wyposażenia wnętrz? Można rozumieć go na dwa sposoby: z jednej strony to niemal barokowy przepych, splendor, wszechobecne złoto i inne bogate zdobienia. Choć niekiedy kolorystyka i wzornictwo bywają nieco przytłaczające, taki styl znajduje wielu zwolenników oryginalnego podejścia do interior designu. „Klasyczny glamour” może wyglądać dobrze nawet w nowoczesnych wnętrzach!

Drugą odsłoną tego stylu w wyposażeniu wnętrz jest wersja modern glamour i to zdecydowanie ją spotyka się częściej w dzisiejszych salonach. Pokój dzienny urządzony według jej zasad również bazuje na kontraście, lecz tym razem kolorystycznym: często zestawiane są ze sobą kontrastowe barwy, takie jak np. biel i czerń, a obok niech srebrne lub szare odcienie. Jako trzeci element barw nierzadko wprowadza się zdecydowaną, mocną czerwień, fiolet lub złoto: dodają one dynamiki, ożywiają wnętrze, a jednocześnie nieco je ocieplają wizualnie.

Pokój dzienny należy do tych miejsc w domu, w których mieszkańcy spędzają najwięcej czasu. To właśnie w salonie można się komfortowo zrelaksować po całym dniu, włączyć ulubiony film czy poczytać książkę. Na pierwszy plan wysuwa się więc wypoczynkowa rola tego pomieszczenia – a jak wypoczynek, to przede wszystkim wygodne fotele, kanapy i krzesła. Eleganckie meble w stylu glamour sprawią, że relaks w takim salonie będzie naprawdę wyjątkowy! By dodać wnętrzu prawdziwe ekskluzywnego charakteru, proponujemy wybór skórzanego lub żakardowego obicia kanapy – są to drogie materiały, ale zdecydowanie robią wrażenie! Zamiast tradycyjnych krzeseł w salonie można umieścić np. pikowane pufy w oryginalnym kolorze albo… wyjątkowy szezlong! Taka aranżacja salonu w stylu glamour na pewno zrobi wrażenie na każdej osobie, która go odwiedzi!

Salon w stylu glamour

Jak urządzić salon w stylu glamour? Wbrew pozorom to bardzo proste – przede wszystkim nie należy się bać odważnych połączeń i zestawiania ze sobą kontrastowych elementów. Liczy się minimalistyczna pomysłowość, kreatywne podejście do aranżacji wnętrz oraz… po prostu dobra zabawa! Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć w Internecie lub u samych projektantów: glamour niejedno ma imię i tak naprawdę każdy może urządzić salon w takim stylu, jaki najbardziej do niego przemawia.

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: