Jak ożywić wnętrze salonu?

Jak ożywić wnętrze salonu?

Poznaj sposoby na ożywienie salonu

W ostatnich latach w polskich salonach króluje minimalizm i naturalne barwy. Polubiliśmy biel, która optycznie rozjaśnia i powiększa wnętrze, a także szarość i różne odcienie brązu. Przychodzą jednak takie momenty, szczególnie latem, kiedy chcemy nieco ożywić wnętrze, wprowadzając do niego odrobinę koloru. Taki efekt osiągniemy bardzo łatwo, sięgając po barwne meble wypoczynkowe do salonu oraz ciekawe dodatki.

Pastelowe barwy dla romantyków

Biel i szarość to bezpieczny wybór, na który często stawiamy, urządzając salon. Dzięki temu wnętrze wygląda schludnie i elegancko. Czasami jednak wydaje się ono zbyt surowe i za mało przytulne. Wtedy najlepiej sięgnąć po kolorowe dodatki, które ocieplą mieszkanie. Jeśli nie chcemy gwałtownie zmieniać charakteru naszego salonu, a jedynie wprowadzić przytulny, romantyczny klimat, postawmy na pastele. Latem widoczne są one wszędzie – w wystroju kawiarni, na paznokciach czy na ubraniach. Nie obawiajmy się więc wprowadzić pasteli także do naszego salonu np. pod postacią mebli tapicerowanych lub wyszukanych dodatków. Błękitny lub pastelowo-różowy wazon postawiony na środku stolika kawowego to z pozoru niewielki element, który tak naprawdę zmienia w wystroju salonu bardzo wiele. Wprowadzając do pokoju więcej takich detali, możemy szybko i łatwo przeprowadzić jego metamorfozę.

Fotel Vogue, ArisConcept.pl

Wyraziste kolory dla odważnych

Pastele są urocze, delikatne i romantyczne, ale czasami przychodzi ochota na prawdziwą kolorową rewolucję. W takim wypadku proponujemy wprowadzenie do pokoju intensywnych, kontrastowych barw. Świetnie sprawdzą się tu meble wypoczynkowe do salonu, które mogą stać się ożywczym elementem przykuwającym wzrok. Nie chcemy przecież przytłoczyć wnętrza ogromem barw, a jedynie je ożywić, dlatego możemy postawić na jeden przewodni kolor, który widoczny będzie na wybranym meblu oraz rozmieszczonych wokół niego dodatkach. Fotel o soczystej barwie limonki wspaniale będzie wyglądał postawiony przy kominku, a rozłożone w innych miejscach salonu poduszki i wazony w tym samym kolorze pozwolą uzyskać efekt dokładnie przemyślanej kompozycji. Dodatki starajmy się rozmieścić równomiernie, aby nie zaburzać proporcji we wnętrzu.

Fotel jazz, ArisConcept.pl

Dodatki, które tworzą klimat

Pragnąc nadać wnętrzu nieco temperamentu, nie potrzeba wielkich nakładów finansowych ani ogromu sił. Nie musimy robić remontu ani wymieniać wszystkich mebli w salonie, ponieważ prawdziwy klimat każdego pokoju tworzą dodatki. Tekstylia, wazony, pojemniki, czy bibelotki na półkach, jeśli tylko będą wzorzyste i kolorowe, ożywią wnętrze i wprowadzą do niego radosny nastrój. Warto też zwrócić uwagę na design użytkowy, na przykład na kolorowe pudełka do przechowywania drobiazgów. Pozwala to w łatwy sposób urządzić salon stylowy, ale i funkcjonalny. Kolor i ciekawe wzornictwo przemycić można wszędzie, nawet w ramkach, w których stoją lub wiszą rodzinne fotografie. Kluczem do sukcesu aranżacyjnego jest jednak umiar. Pamiętajmy, że nie wszystkie kolory i wzory do siebie pasują i nie warto przeładowywać pomieszczenia nadmiarem różnobarwnych elementów.

Meble wypoczynkowe do salonu, które przykuwają uwagę

Istnieją różne sposoby na transformację wystroju wnętrza, ale mało co ma tak dużą siłę, jak nowe meble wypoczynkowe do salonu. Sofy, fotele i narożniki są zazwyczaj centralnym miejscem pokoju dziennego i to wokół nich skupia się życie domowników czy wizyty gości. Warto więc wykorzystać siłę koloru i postawić na ożywiającą wnętrze sofę lub narożnik. Dzięki meblom w kolorze intensywnie niebieskim, czerwonym czy pomarańczowym nawet najbardziej bezpiecznie urządzone, jasne wnętrze zyska radosnego charakteru, a patrzenie na żywy energetyczny kolor doda sił. Dobierając meble i dodatki do swojego salonu, nie zapominajmy też o wykorzystaniu wzorów. Wzory geometryczne, wyszywane kwiaty, kratki, kropki i inne ciekawe wzory można w bardzo łatwy sposób wkomponować w wystrój każdego salonu, który potrzebuje odmiany.

Sofa Tevere, ArisConcept.pl

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: