Stylowy salon fryzur i urody – piękne meble tapicerowane stworzą przyjazny klimat

Stylowy salon fryzur i urody

Sprawdź jak dobrać meble do salonu urody

Od dawna już meble tapicerowane nie są spotykane wyłącznie w domowych pokojach dziennych i wypoczynkowych. Jednym z miejsc, w których ich wybór ma ogromny wpływ na całościowy odbiór lokalu są salony fryzjerskie i kosmetyczne. Dla czego warto zdecydować się na elegancką sofę i jak ją wybrać?

Stylowe meble to połączenie szyku i komfortu

Sterylny i bezosobowy wystrój to już przeszłość. Dzisiaj każdy salon powinien się wyróżnić, pokazać swój charakter, żeby przyciągnąć określoną klientelę i pokazać, czego można się w nim spodziewać. Dlatego też chętnie wybierane są eleganckie sofy i fotele. Do miejsc, gdzie dba się o urodę, znakomicie pasuje wystrój w stylu glamour – duże lustra w dekoracyjnych oprawach, lampy z wiszącymi kryształkami, lśniące i gładkie blaty i fronty mebli, które przy okazji pozwalają łatwo utrzymać czystość. Naturalnym uzupełnieniem takiej aranżacji będą dekoracyjne sofy o wyrazistych, klasycznych formach. Tym samym przestrzeń, gdzie klientki czekają na swoją kolej, może wprawiać w dobry nastrój i stwarzać poczucie luksusu. Z kolei w nowocześnie urządzonym salonie znakomitym rozwiązaniem będą kanapy skórzane.

www.arismebel.pl
www.arismebel.pl22

Fotele, które zapewnią wygodę

Oczywiście meble tapicerowane nie są wskazane w miejscu, gdzie ich obicie może mieć komfort z wodą i kosmetykami, a raczej w kąciku pełniącym rolę poczekalni – lub w poczekalni z recepcją z prawdziwego zdarzenia, kiedy mówimy o dużym ośrodku. Natomiast salon manicure wyposażyć można a wygodne i stylowe fotele. Znakomity będzie wygodny, miękki fotel o oryginalnej formie. Kiedy wystrój wnętrza jest raczej nowoczesny i neutralny, znakomicie wpisze się w jego charakter mebel o zaokrąglonym kształcie, jak nasz fotel Star. Niczym wyjęty z gwiazdorskiej garderoby, wygodny i lekki, a do tego ożywiający pomieszczenie kolorowym obiciem.

www.arismebel.pl66
www.arismebel.pll

Jak wybrać meble tapicerowane do salonu urody i jak o nie dbać?

Ważne jest, aby przy wyborze kanapy czy fotela wciąż pamiętać o kwestiach praktycznych. Meble do siedzenia powinny pasować do stylu, ale również do wielkości pomieszczenia. W miejscu kameralnym, na niewielkiej przestrzenni odpowiednia będzie dosyć prosta dwuosobowa sofa. Na dużej otwartej powierzchni pozwolić sobie można na zdecydowanie więcej fantazji – np. na eleganckie sofy o fantazyjnych liniach, długie lub wizualnie cięższe. Kolor i rodzaj materiału dopasować należy do tego, jak bardzo mebel narażony będzie na zabrudzenie. Ponadto najlepiej, gdy obicie cechuje się dużą odpornością – eksploatowane będzie intensywniej niż w domu. Ważne jest również oczywiście, nie tylko ze względów estetycznych, dbanie o czystość. Najlepiej dla tkanin oczywiście używać jak najmniej detergentów i tylko bezpiecznych, dedykowanych do nich. W przypadku miejsc częściowo publicznych dobrą inwestycją jest profesjonalne czyszczenie tapicerek. Jeżeli sofa lub fotel z całą pewnością będą narażone na zabrudzenia, to optymalne są meble skórzane. Odpowiedni surowiec nie będzie wchłaniał wilgoci i da się łatwo wyczyścić gąbką.

 

Sprawdź nasze sofy do salonu oraz komplety sofa i fotele, narożniki tapicerowane, fotele wypoczynkowe, narożniki modułowe, pufy oraz łóżka tapicerowane i urządź swoj salon!

Czytaj więcej porad wnętrzarskich: